06:04:00

Ahoj przygodo!

Rozpoczęłam nową pracę, a czemu by nie...
Zostałam częścią personelu pokładowego :) czyli stewą.
Tak to już w życiu mam, że lubię eksperymentować i zdobywać nowe doświadczenia. Tym razem padło na pracę. Do tej pory pracowałam w bussines lounge na lotnisku Katowice. Była to moja pierwsza praca i naprawdę była fajna. Biorąc pod uwagę to, że miałam mega szczęście, że bez żadnego doświadczenia zostałam przyjęta, to naprawdę pracowanie na lotnisku uzależnia.
 Pewnego dnia stwierdziłam, że trzeba coś zmienić, bo przecież nie będę stać w miejscu. Długo się nie zastanawiając pomyślałam " a może sobie polatam". Zaznaczam, że nie było to nigdy moim marzeniem, ani nawet zamiarem. W sumie wtedy dopiero pierwszy raz pomyślałam, o sobie jako o stewardessie. Takim sposobem wysłałam cv do polecanej przez znjaomych, którzy się na tym znają, linii lotniczej. A potem już poszłoo...
ŻARTOWAŁAM.
Potem to się dopiero zaczęło...
Wiem, że wiele ludzi zastanawia się jak to wygląda, wielu może chce się jakoś przygotować.
Rekrutacja - myślałam, ze to najtrudniejszy etap podjęcia tam pracy. Jak się okazało, to była łatwizna w porównaniu do reszty. Wiadomo, autoprezentacja, praca w grupach itd.
Jak już się dowiedziałam po kilku dniach, że zostałam przyjęta miałam rozpocząć szkolenie.
Przyznam szczerze, było to intensywne pięciotygodniowe szkolenie, podczas którego poznałam procedury i wszystkie wytyczne dotyczące tej pracy. Było ciężko, ale przyszedł czas na egzaminy, które całe szczęście - zdałam. Następnie wylot do Frankfurtu i egzaminy na symulatorach. Przeżyć takie szkolenie na symulatorach samolotów Lufthansy - coś wspaniałego.
No i pierwszy lot wprowadzający, było lepiej niż sobie wyobrażałam. Ludzie okazali się być mega fajni, sam lot spokojny, a pasażerowie.. bardzo różni, jednakże przyjemni i bardzo mocno opierający się na naszej opinii.

Największym moim zaskoczeniem był start i lądowanie w kokpicie z pilotami, coś wspaniałego, nie do opisania. Każdemu życzę takiego przeżycia, bo naprawdę jest to warte każdego wysiłku.

Na dniach kolejny lot. Chyba pokocham ta pracę na zawsze.1 komentarz:

  1. Wow! Super! Haha, chciałam być kiedyś stewardessą, jednak to ciężki zawód tak naprawdę. Rzadko bywa się w domu. Ciągle się lata, a ja jeszcze mam chore uszu i podczas zmian ciśnienia umieram z bólu. Więc zdecydowanie nie dla mnie. Ale super, że się realizujesz. Powodzenia! :)

    http://projektk18.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 domiglowaty , Blogger